Άλωσε το Λονδίνο η Μονακό (video)

Πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση η Μονακό επικράτησε της Άρσεναλ με 3-1 στο Λονδίνο.
Αγκαλιά με την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League βρίσκεται η Μονακό, η οποία επικράτησε της Άρσεναλ με 3-1 στο Λονδίνο.

Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε το συγκρότημα του Λεονάρντο Ζαρντίμ, το οποίο προηγήθηκε με τα γκολ των Κοντογκμπιά (38’) και Μπερμπάτοφ (53’).

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μειώσουν το σκορ με το γκολ του Τσάμπερλεϊν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο οι Μονεγάσκοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα.

Έτσι, δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση των καθυστερήσεων ο Καράσκο διαμόρφωσε με δυνατό σουτ το τελικό αποτέλεσμα 3-1.

ΑΡΣΕΝΑΛ: Οσπίνα, Μπεγιερίν, Μέρτεζακερ, Κοσιελνί, Γκιμπς, Κοκελέν (68' Όξλεϊντ-Τσέιμπερλεν), Καθόρλα (81' Ροσίτσκι), Μεσούτ Εζίλ, Αλέξις Σάντσες, Γουέλμπεκ, Ζιρού (60' Γουόλκοτ)

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Αλμαμί Τουρέ, Ουάλας, Αμπντενούρ, Ετσιετζίλε, Κοντογκμπιά, Φαμπίνιο, Ζοάο Μοουτίνιο, Ντιράρ (82' Κουρζαουά), Μαρσιάλ (84' Μπερνάρντο Σίλβα), Μπερμπάτοφ (75' Καρασκό)