Άνετο πέρασμα για Άρη απ’ τα Γιαννιτσά (video)

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επιστρέφει από τα Γιαννιτσά ο Άρης, καθώς επικράτησε με 4-0 της τοπικής Αναγέννησης.
Πραγματοποιώντας μετά από καιρό μία καλή εμφάνιση ο Άρης κατάφερε να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στα Γιαννιτσά, επικρατώντας με 4-0 της τοπικής Αναγέννησης στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους» άνοιξε ο Σαμαράς με κεφαλιά στο 38’. Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ν’ Λουντούλου διπλασίασε τα τέρματά τους, βάζοντας τις βάσεις για το «διπλό».

Ο Νάκας με πλασέ από το ύψους της μικρής περιοχής των γηπεδούχων στο 76’ ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ, με τον Σουνά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα 4-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 87’.

Οι συνθέσεις:

Αν. Γιαννιτσών: Σιμψερής, Μπάμπαλης, Τζούρτζος, Σιδηρόπουλος, Ουζούνης, Τσάβος (57′ Καραδήμος), Καρασαββίδης (77′ Γκάρτσιος), Κιορτσής, Χατζηστεφάνου (57′ Μπάρμπας), Καρακάσογλου, Καπουσούζης

Άρης: Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Γκόλιας, Λιόλιος (80′ Λιόνης), Καλογέρης, Σανιά (63′ Φερνάντες), Σουνάς, Ν΄Λουντουλού, Πόι, Καπνίδης (69′ Νάκας)