Έμειναν στο «Χ» Εργοτέλης και Πανιώνιος

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ ο Εργοτέλης κατάφερε να πάρει την ισοπαλία κόντρα στον Πανιώνιο στο «Γεντί Κουλέ» (2-2).
Στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Εργοτέλης και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο «Γεντί Κουλέ».

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τα γκολ των Τζανακάκη (5’ αυτ) και Φούνστα (29’), με τους γηπεδούχους να μειώνουν το σκορ εννέα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπόε-Καν.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ολαϊτάν (73’), ο οποίος σκόραρε μετά από ένα ολόκληρο χρόνο.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Ματζουράκης): Σαράνοφ, Τζανακάκης (85' Σολάρι), Λουβιόν, Γκορκς, Λυκογιάννης, Γκέντσογλου (46'Ολαϊτάν), Μπόε Καν, Καλέ (66' Χαλκιαδάκης), Γιουσούφ, Χουλά, Τζίλας

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μ. Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Ρισβάνης, Οικονόμου, Κόρμπος, Μητρόπουλος, Φούντας (70' Κολοβός), Μπουμάλ (90'+3' Κ. Γκέζος), Αργυρόπουλος, Μπακασέτας (77' Ιμπαγάσα), Γιάννου