Ισόπαλος στη Ζάκυνθο ο Ηρακλής (video)

Με το βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από τη Ζάκυνθο ο Ηρακλής (1-1).
Την πρώτη εκτός έδρας απώλειά του στο πρωτάθλημα της Football League σημείωσε ο Ηρακλής.

Οι «κυανόλευκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τη Ζάκυνθο στο νησί των Επτανήσων, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

Το σκορ άνοιξε στην αναμέτρηση το συγκρότημα του Νίκου Παπαδόπουλου επτά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Πουρτουλίδη.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Κρολ επτά λεπτά αργότερα, με τη Ζάκυνθο να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και τον διαιτητή Βάτσιο να μην κατοχυρώνει (σωστά) το γκολ, καθώς ο Καλλιβωκά χρησιμοποίησε το χέρι του.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Τσόπελας, Αποστόλου, Καλλιβωκάς, Νόνης, Κριτσμάρεβιτς, Οικονόμου, Μπλέτσας (Ευθυμιάδης 82′), Βαρέλα, Λέκκας (Πλαβούκος 73′), Κρολ

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς (Τσιλιγκίρης 70′), Καρασαλίδης, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου Πουρτουλίδης, Ρομάνο (Πασάς 78′), Κάσσος, Κυριακίδης, Λουκίνας (Περόνε 70′)