Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής της Football League

Με σκυμμένο το κεφάλι αποχώρησε από την έδρα του Αιγινιακού ο Αγροτικός Αστέρας, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0.

Χάρη στα δύο γκολ του Γενγκά η Λαμία επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-0 στην έδρα της.

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η Ζάκυνθος επικρατώντας του Εθνικού Σερρών με 1-0.

Η ΑΕΚ πήρε τους τρεις βαθμούς επικρατώντας της Παναχαϊκής με 2-1 στο ΟΑΚΑ, διευρύνοντας παράλληλα το προβάδισμά της στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το συγκρότημα του Δέλλα προηγήθηκε με τον Πλατέλλα στο 35’, προτού ο Μάνταλος γράψει το 2-0 τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.